نشست مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان

۱۶ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۴ کد : ۲۵۱۱ شُعَب سازمان دانشجویان
نشست مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان در شهر تهران با هدف هم‌اندیشی برای ارتقای فعالیت‌های سازمان دانشجویان در جهاد دانشگاهی دانشکده علوم پزشکی تهران برگزار شد.
نشست مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان

مهدی عباسی، رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با ابراز امیدواری نسبت به شروع واکسیناسیون دانشجویان و بازگشایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی پیش رو گفت: تعطیلات تابستانی فرصت خوبی است که بتوانیم با در نظر گرفتن تغییرات حاصل از شرایط کرونایی برنامه ریزی دقیقی برای ورود به سال تحصیلی جدید و شرایط پساواکسن داشته باشیم.
وی افزود: وضعیت حاکم ناشی از شیوع کرونا، ضربه‌ای جدی به حوزه فرهنگی و فعالیت‌های دانشجویی وارد کرده است که جبران آن بسیار دشوار است. تبعات این وضعیت تا جایی پیش رفته که حتی تشکل‌های دانشجویی که به عنوان تشکیلاتی تاثیرگذار در مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی شناخته می‌شوند، تقریباً غیرفعال شده اند.
وی تقویت و توسعه تشکیلات و شبکه سازی دانشجویی در جهاد دانشگاهی را اصلی‌ترین نقش فعلی سازمان دانشجویان خواند و تصریح کرد: برنامه‌های اجرایی ما نیز باید در خدمت هدف اصلی که همان تقویت و توسعه شبکه سازی و کارآمدسازی تشکیلات دانشجویی باشد تا جایی که بتوانیم شبکه دانشجویی قوی شکل دهیم.
وی افزود: هدف هر یک از شعب، مدیران و دبیران سازمان دانشجویان باید این باشد که سرمایه اجتماعی جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌‎ها را از طریق تعامل بیشتر با دانشجویان تقویت کنیم که این مهم از طریق شکل گرفتن شبکه و کانون و باشگاه دانشجویی محقق خواهد شد.
مسعود حبیبی، رییس جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران نیز با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی نمی‌تواند بدون حوزه فرهنگی و دانشجویان فعال مجموعه‌ای قابل اتکا و پیش‌رونده باشد، گفت: بنیان این نهاد با فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویی شکل گرفته و در رویش‌های بزرگ آن نیز نقش دانشجویان غیرقابل انکار است.
وی ادامه داد: باید فرصت‌های بیشتری برای حضور و نقش‌آفرینی دانشجویانی که می‌خواهند در جامعه اثرگذار باشند، فراهم کنیم. از همین‌رو و با نظر به ماهیت این نهاد انقلابی، باید از آن صیانت کرد و به بهترین شکل برای خدمت به مردم و توسعه کشور بهره‌مند شویم.
 


نظر شما :