برگزاری اختتامیه اولین دوره رویداد آموزشی- رقابتی بازی دانان

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۹ کد : ۲۸۷۱ اسلایدر مدرسه بازی‌پردازی
اختتامیه اولین دوره رویداد آموزشی- رقابتی بازی دانان مورخ دوشنبه ۲ خرداد ماه در سالن مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاددانشگاهی تهران؛ واقع در بلوار کشاورز، بین خیابان طوس و فلسطین، شماره ۱۱۸ برگزار خواهد شد.
برگزاری اختتامیه اولین دوره رویداد آموزشی- رقابتی بازی دانان

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، رضا فریدزاده سرپرست سازمان دانشجویان ایران از برگزاری اختتامیه «اولین رویداد آموزشی- رقابتی بازی دانان» با حضور شخصیت های علمی و متخصصان در این حوزه خبر داد و گفت: بازی‌های رومیزی از جمله کالاهای نوین فرهنگی بوده که در دنیای کنونی مورد توجه کشورهای مختلفی قرار گرفته و بسیاری از مفاهیم فرهنگی خود را در قالب اینگونه بازی‌ها به مخاطبان آموزش می‌دهند تا بتوانند فرهنگ خود را از این طریق به جهانیان معرفی نمایند. وی در ادامه بیان کرد: رویداد طراحی و تولید بازی‌های رومیزی «بازی‌دانان» با هدف ارائه آموزش های اولیه لازم در این زیست‌بوم نوپا به صورت رایگان، تلاش دارد تا با آغاز مسیری نو و علمی، به سهم خود در ایجاد «دانایی» در این حیطه نقشی ایفا کند.

صمد خطیبی، دبیر علمی رویداد بازی دانان نیز بازی‌های رومیزی را ابزاری با قابلیت‌های بالا در حوزه آموزشی-مهارتی، اجتماعی و طبع‌آزمایی تجاری دانست و گفت: بر همین مبنا، تمام حیطه‌های مرتبط با بازی‌های رومیزی (اعم از آموزش، پژوهش و طراحی) را به عنوان امکان‌هایی برای خلق فرصت و زمینه مناسب فعالیت دانشگاهی می‌دانم. وی افزود: ورود بحث بازی‌های رومیزی به عنوان یک حیطه میان‌رشته‌ای به فضای پژوهشی دانشگاهی از سویی امکان بازشدن سرفصل‌های متنوع پژوهشی در حیطه‌های گوناگون را در محیط دانشگاه فراهم می‌آورد، و از سوی دیگر زمینه‌ها و موضوع‌ها و در ادامه فرصت‌های متنوع‌تری را برای کسب و کار نوپای بازی‌های رومیزی پدید می‌آورد.
ساختار آموزشی رویداد «بازی‌دانان» بر اساس کسب مهارت‌های لازم در طراحی، ساخت و عرضه یک بازی رومیزی، از چهار کارگروه «طراحی مکانیزم»، «طراحی محصول»، «مدیریت تولید» و «مدیریت فروش» تشکیل شده‌است.

این رویداد در سه مرحله انجام خواهد شد: در مرحله نخست، شرکت‌کنندگان با انجام ثبت نام، دیدن «ویدئو مقاله‌ها»، انجام تکالیف محوله و نیز انگیزه‌نامه مورد ارزیابی شورای علمی قرار گرفتند. افراد برگزیده وارد مرحله دوم شدند. در مرحله دوم، کارگاه‌های آموزشی آنلاین برگزار شد و در پایان این مرحله هم با انجام تکالیف، شورای علمی رویداد، افراد دارای صلاحیت را به مرحله سوم معرفی نمودند. مرحله سوم، تمرین طراحی و ساخت یک بازی رومیزی بر اساس یک صورت مساله واقعی ارائه شده توسط سازمان‌ها، ارگان‌ها و یا شرکت‌های علاقه مند بود. شرکت‌کنندگان در این مرحله به صورت گروه‌هایی متشکل از چهار تخصص اصلی مذکور تحت راهنمایی متخصصان و مدرسین این حوزه قرار گرفتند. در انتهای این مرحله محصولاتی که حائز شرایط لازم برای تجاری‌سازی باشند، با همکاری تولیدکنندگان مطرح این حوزه به تولید انبوه خواهند رسید.

در حاشیه این برنامه برای اولین بار لیگ دانشجویی بازی‌های رومیزی ایرانی که توسط متخصصان حوزه بازی طراحی و به مرحله تجاری رسیده است از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار و به افراد منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.

 

مراسم اختتامیه اولین رویداد آموزشی- رقابتی بازی دانان روز دوشنبه مورخ ۲ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن مرکز آموزش علمی-کاربردی جهاددانشگاهی تهران؛ واقع در بلوار کشاورز، بین خیابان طوس و فلسطین، شماره ۱۱۸ برگزار خواهد شد.

 

کلید واژه ها: بازی دانان بازی پردازی مدرسه بازی پردازی سازمان دانشجویان ایران سازمان دانشجویان


نظر شما :