رئیس جهاد دانشگاهی قزوین مطرح کرد

نقش‌آفرینی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در امور فرهنگی دانشگاه‌ها

۲۰ مهر ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۸ کد : ۳۳۳۶ اخبار سازمان شُعَب سازمان دانشجویان اسلایدر
رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: فرهنگ موضوع عمیقی است که طیف گسترده‌ای را دربرمی‌گیرد و سازمان دانشجویان در این راستا به عنوان تسهیلگر و کمک‌کننده در تکمیل نقشه فرهنگی دانشگاه‌ها نقش آفرینی می‌کند.
نقش‌آفرینی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در امور فرهنگی دانشگاه‌ها

به گزارش سازمان دانشجویان ایران به نقل از ایسنا، فرشاد پیله‌چی به مناسبت سالروز تأسیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اشاره به کارکردهای متنوع این سازمان، اظهار کرد: یکی از کارکردهای سازمان دانشجویان اجرای فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌هاست و ما همواره به دنبال این هستیم تا در کنار حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌ها خدماتی در این بخش از سوی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: فرهنگ موضوع عمیقی است که طیف گسترده‌ای را دربرمی‌گیرد و سازمان دانشجویان در این راستا به عنوان تسهیلگر و کمک‌کننده در تکمیل نقشه فرهنگی دانشگاه‌ها نقش آفرینی می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با بیان اینکه سعی کرده‌ایم با تقسیم کار در دانشگاه‌ها فعالیت‌های مؤثری انجام دهیم، عنوان کرد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نقش بسزایی در تسهیلگری جدی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها دارد.

وی درباره مناظرات دانشجویی برگزار شده توسط سازمان دانشجویان خاطرنشان کرد: ما تاکنون توانسته‌ایم ۱۱ دوره مسابقه مناظره در استان قزوین برگزار کنیم، مناظرات دانشجویی فضایی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که بتوانند در شفافیت و بدون هرگونه آسیب و جانبداری نظرشان را بیان کنند و با تضارب آراها آشنا شوند.

پیله‌چی تأکید کرد: مناظرات دانشجویی در حقیقیت نوعی مطالبه‌گری ساختارمند و هدف‌دار است که سبب می‌شود جامعه رشد پیدا کند و ما اگر به دنبال این هستیم که جامعه‌ای پویا و متعالی داشته باشیم باید فرهنگ مطالبه‌گری را در دانشگاه و جامعه جاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی همواره به مدیریت چالش‌های موجود در مناظرات توجه ویژه دارد، خاطرنشان کرد: در سازمان دانشجویان به دنبال این هستیم که بتوانیم شرایط و فضایی را برای دانشجویان فراهم کنیم تا شخصیت آینده خودشان را به درستی شکل دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بیان کرد: دانشجویان امروز مسئولین فردای کشور هستند و اگر بتوانیم دانشجویان توانمندی تربیت کنیم قطعاً آینده بهتری را شاهد خواهیم بود بنابراین در سازمان دانشجویان تلاش می‌کنیم فضای توانمندسازی دانشجویان را در ابعاد مختلف فراهم کنیم.

وی در پایان بیان کرد: مهمترین موضوع توانمندی ساحت فردی، اجتماعی و علمی دانشجویان است که در این خصوص ما طرح‌هایی ارائه کرده‌ایم و امیدواریم با اجرای آن دانشجویانی تربیت کنیم که بتوانند مسائل کشور را حل کنند.

کلید واژه ها: بیست و پنجمین سالگرد تشکیل سازمان دانشجویان ایران سازمان دانشجویان ایران جهاددانشگاهی استان قزوین


نظر شما :