معرفی گروه‌های راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی، در روز دوم "دوازدهمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران"

معرفی گروه‌های راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی، در روز دوم "دوازدهمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران"

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، روز دوشنبه 7 خردادماه مرحلۀ دوم رقابت‌های کشوری «دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران»، با حضور 32 گروه دانشجویی برگزیده مرحله قبلی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد. 
 در دومین روز از مسابقات مناظره، تیم‌های «طلوع» و «رهیافت» از استان همدان، «مرصاد» از کرمان، «سره» از دانشگاه علوم پزشکی تهران، «ایران» از کرمانشاه، «نیک‌آیین» از اصفهان، «گمنام» از دانشگاه تهران، «اوج» از یزد، «افق» از دانشگاه خواجه نصیرالدین تهران، «سخن» از دانشگاه تهران، «مشکات» از دانشگاه الزهرا‌ تهران، «لوگوس» از زنجان، «بینش» از یزد، «توسعه» از سیستان و بلوچستان، «امید» از خراسان جنوبی و «اندیشه ورزان» از دانشگاه صنعتی شریف توانستند به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات راه پیدا کنند.
 همچنین گزاره‌های مناظره در این روز نیز پیرامون موضوعات آرمان فلسطین، تورم و نقدینگی، معنای مردم در گفتار مسئولان، عضویت ایران در گروه های بریکس و شانگهای، خیابانی شدن سیاست، کودکان کار، رسانه و مدیریت بحران، تغییر سلیقه نسلی و... بود. 
گزاره‌هایی که گروه‌های دانشجویی فردا دربارۀ آن با یکدیگر مناظره خواهند کرد، به این شرح است:
«تعطیلی کسب و کارها به خاطر پذیرش افراد بی حجاب و کم حجاب مغایر با عدالت اجتماعی است»، «حمایت دولت از انبوه سازی به جای مدل تعاونی ساخت مسکن، سبب بحران کنونی مسکن در کشور شده است»، «گام اول برای مبارزه با فساد تقویت نهاد دولت از طریق رعایت اصل تفکیک قواست»، «سلطه منطق سرمایه‌داری رفاقتی بر اقتصاد کشور سبب زوال نهاد دولت در ایران شده است»، «عدم امنیت شغلی اساتید جوان سبب رکود علمی در دانشگاه‌ها شده است»، «نگاه جمهوری اسلامی ایران به ارتباط با آمریکا هیچ‌گاه از جنس تابو و قبیح نبوده و امکان احیای روابط ممکن است»، «با اتخاذ سیاست پرداخت دستمزد برابر در تمامی نقاط کشور می‌توان از تمرکز سرمایه و کار در کلان شهرها جلوگیری کرد»، «با توجه به روند تحصیلی دانش آموزان در سال‌های اخیر ایران در دهه‌های آتی با بحران کمبود نیروی متخصص مواجه خواهد بود.


گفتنی است،16 گروه برگزیدۀ رقابت‌های امروز، به مرحله سوم مسابقات که روز سه‌شنبه 8 خرداد ماه برگزار می‌شود، راه پیدا خواهند کرد.

کلید واژه ها: دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره سازمان دانشجویان ایران جهاددانشگاهی


نظر شما :