برگزاری مرحله نهایی و اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

برگزاری مرحله نهایی و اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، دوازدهمین دورۀ مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سطح کشوری از روز شنبه 5 خردادماه آغاز شده و روز پنجشنبه ۱۰ خردادماه با برگزاری مرحلۀ نهایی به پایان می‌رسد.
در مرحلۀ نیمه‌نهایی، تیم‌های «طلوع» از استان همدان و «سره» از دانشگاه علوم پزشکی تهران دربارۀ گزارۀ «استفاده از پوسته‌های حاکمیت‌پذیر به جای فیلترینگ سراسری شبکه‌های اجتماعی، سیاستی در راستای امنیت کاربران است» و تیم‌های‌ «سخن» و «گمنام» از دانشگاه تهران دربارۀ گزارۀ «برای رفع تنش‌ها و درگیری‌های پیرامون انتخابات، بایستی شرایط احراز صلاحیت را کاملاً کمّی و غیرتوصیفی کرد» با یکدیگر به مناظره پرداختند و در نهایت، با رأی هیأت داوران، تیم‌های «سخن» از دانشگاه تهران و «طلوع» از استان همدان به مرحلۀ نهایی راه پیدا کردند.
شایان ذکر است گزاره‌های مراحل رده بندی و نهایی به این شرح است:
«افت کیفیت تشکل‌های دانشجویی معلول نگاه امنیتی به دانشگاه است»
و «دوگانه اصلاح‌طلب - اصولگرا در سیاست ایران به دوگانه معتدل - رادیکال تبدیل شده است. »
در اختتامیۀ این مسابقات، با داوری 5 عضو هیأت علمی و 3 داور دانشجو تیم های اول تا چهارم معرفی می شوند و تیم نخست، در جایگاه قهرمان کشوری دوازدهمین دوره از مناظرات دانشجویی ایران، نشان خواجه نصیرالدین طوسی را دریافت خواهد کرد. هم چنین از سوی هیأت داوران، «سخنران برتر» مناظرات و تیم «اخلاق» نیز معرفی خواهد شد. 
دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران از آبان‌ماه سال 1402  و با رقابت نزدیک به 900 گروه دانشجویی در سراسر کشور آغاز شده و پس از برگزاری مسابقات در سطح دانشگاهی و استانی، با رقابت 64  گروه دانشجویی چهار نفره در مرحلۀ کشوری به کار خود پایان می‌دهد.
 

کلید واژه ها: دوازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره سازمان دانشجویان ایران جهاددانشگاهی


نظر شما :