کنگره دوسالانه ابن حسام در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

۱۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹ کد : ۲۱۵۲ شُعَب سازمان دانشجویان
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: کنگره دوسالانه فرهنگی، هنری و ادبی ابن حسام خوسفی به همت جهاددانشگاهی استان و با همکاری سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.
کنگره دوسالانه ابن حسام در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حمید مرادی اظهار کرد: کنگره دوسالانه فرهنگی، هنری و ادبی ابن حسام خوسفی در چهار بخش اصلی، فرعی، ویژه و جنبی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود که بخش اصلی آن شامل شعر کلاسیک و انواع قالب‌های آن، شعر نو شامل سپید و نیمایی و آزاد است.

وی افزود: بخش فرعی که شامل قالب هنری است، شامل خوشنویسی، طراحی، نقاشی، کاریکاتور و … می‌شود و بخش ویژه شامل مقالاتی در زمینه سیری در اندیشه، کلام و اشعار ابن حسام خوسفی، باورهای عامیانه در شعر ابن حسام، باورهای نجومی در شعر ابن حسام، تشیع در شهر ابن حسام، نحوه زندگی و ساده زیستی در شعر ابن حسام، زیارت در دیوان ابن حسام و موسیقی در شعر ابن حسام است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در بخش جنبی موضوعات محیط زیست، سلامت و آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است که علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در زمینه طبیعت، عشق، گذشت، مهربانی و شعر با موضوع سلامت به دبیرخانه این کنگره به آدرس www.jdkhj.ir و با مراجعه به بخش رویدادها ارسال کنند.

مرادی، هدف از برگزاری این کنگره را معرفی ابن حسام به عنوان شاعر بلند آوازه و اولین سراینده اشعار آیینی، شناسایی، معرفی و حمایت استعدادهای برتر ادبی، هنری و علمی، تقویت روحیه خودباوری در قالب خلاقیت‌های هنری‌، ایجاد تعامل بین شاعران و ایجاد بستری مناسب برای تقویت تفکر خلاق در قالب خلاقیت‌های ادبی و هنری ذکر کرد.

وی با بیان این‌که علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر پنج اثر را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند، ادامه داد: اشعار ارسالی نباید در هیچ جشنواره یا کنگره‌ای شرکت داده و یا داوری شده باشند و باید در قالب فایل word بوده و شرکت کنندگان؛ نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، نام استان، شهرستان، دانشگاه را(درصورت دانشجو بودن) حتماً قید کنند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان این‌که به برگزیدگان جوایزی ارزنده اهدا می‌شود، بیان کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه ۳۰ بهمن ماه بوده و در صورت وجود شرایط مناسب، برنامه به صورت حضوری برگزار می‌شود.


نظر شما :