باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی برگزار میکند

نشست علمی ترویجی ویژه روز جهانی حیات وحش

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۷ کد : ۲۲۹۷ نشست‌های علمی - ترویجی
نشست علمی ترویجی ویژه روز جهانی حیات وحش به همت باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست برگزار می‌شود.
نشست علمی ترویجی ویژه روز جهانی حیات وحش

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی ۱۳ اسفند ماه روز جهانی حیات وحش سال روز آغاز به کار کنوانسیون منع تجارت گونه‌های نادر گیاهی و جانوری (CITES) است و سازمان ملل متحد نیز در ۲۹ آذرماه (۲۰ دسامبر ۲۰۱۳) در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد این تصمیم را گرفته است.
در قطعنامه تصویب این روز جهانی بر ارزش ذاتی حیات وحش و کارکردهای مختلف آن شامل کارکردهای محیط زیستی، ژنتیکی، اقتصاد، اجتماعی، علمی، آموزشی، فرهنگی، تفریحی، زیبایی شناختی و همچنین نقش حیات وحش در توسعه پایدار و رفاه انسانی تاکید شده است.
در این قطعنامه نقش CITES به عنوان ابزاری که با کنترل تجارت گونه‌های گیاهی و جانوری، باعث حفاظت این ذخایر ژنتیکی می‌شود مطرح شده است.«جان اسکانلون» دبیرکل سایتس با ابراز خوشنودی از این خبر گفته است: روز جهانی حیات وحش فرصت ایده‌آلی برای اشکال مختلف حیات گیاهی و جانوری است تا بتوانیم آگاهی‌های مردمی درباره منافع بی‌شمار آنها را افزایش دهید. در همین زمان باید قدم‌هایی را نیز برای مبارزه با جرایم مرتبط با حیات وحش، که اثرات گسترده اقتصادی، محیط زیستی و اجتماعی دارند برداریم.


باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست نشست علمی ترویجی را به منظور گرامیداشت روز جهانی حیات وحش جمعه ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۷ الی ۱۹ برگزار می‌نماید.

شرکت در این وبینار برای عموم آزاد و رایگان میباشد و علاقه مندان می‌توانند فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.
 


نظر شما :