رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی:

شبکه‌سازی دانشجویی و طراحی ساختار تشکیلات دانشجویی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ها سازمان دانشجویان

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۵ کد : ۲۴۳۸ شُعَب سازمان دانشجویان اسلایدر
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، درخصوص رویکرد این سازمان به تقویت ساختارهای دانشجویی خود گفت: شبکه‌سازی دانشجویی برمبنای عضویت دانشجویان در سازمان و ارتباط آنها با بدنه فرهنگی، علمی و تخصصی جهاددانشگاهی، توسعه و تقویت شبکه شعب و دفاتر سازمان در سراسر کشور، و طراحی و اجرای ساختار تشکیلات دانشجویی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است.
شبکه‌سازی دانشجویی و طراحی ساختار تشکیلات دانشجویی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ها سازمان دانشجویان

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، مهدی عباسی در اولین جلسه مجازی مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان در سال ۱۴۰۰، با تاکید بر دسته‌بندی حقوق و وظایفی که دانشجویان با عضویت در سازمان دانشجویان بهره‌مند می‌شوند، گفت: شرکت در اردوهای تشکیلاتی، اولویت استخدام و حتی امریه سربازی در جهاددانشگاهی، استفاده رایگان یا با تخفیف ویژه از امکانات جهاددانشگاهی، همکاری در پروژه‌های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی و مواردی ازین دست جزو حقوقی هست که دانشجویان عضو سازمان دانشجویان از آن برخوردار خواهند شد.
وی افزود: متقابلاً شرکت در برنامه‌ها، فعالیت داوطلبانه و ارائه داوطلبانه خدمات تخصصی در جهت بهبود عملکرد سازمان نیز از وظایف اعضا خواهد بود.
وی تصریح کرد: ساختار شبکه دانشجویی سازمان دانشجویان در سه سطح کانون‌های دانشجویی، باشگاه‌های دانشجویی و کمیته‌های تخصصی مشورتی سازماندهی شده است.
عباسی با اشاره به تجربه فعالیت باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی بر افزایش کمی و کیفی باشگاه‌های دانشجویی تاکید کرد و گفت: باشگاه‌های دانشجویی ساختاری متشکل از کانون‌‎های دانشجویی ذیل سازمان دانشجویان، و سایر گروه‌های دانشجویی است که در یک زمینه خاص فعالیت می‌کنند.
وی افزود: در این الگوی تشکیلاتی، ۸ باشگاه از جمله باشگاه رسانه، کتاب و کتابخوانی، فرهنگ و اندیشه، علم و فناوری، کارآفرینی، مهرباران، مناظرات و فرهنگ و هنر در نظر گرفته شده است.
عباسی خاطرنشان کرد: اتاق‌‌فکرهایی نیز در قالب کمیته‌های مشورتی در حال راه‌اندازی است که دبیران باشگاه‌ها، کانون‌ها و اعضای فعال سازمان به عنوان عضو در کمیته های مشورتی، به ارائه پیشنهادها، ایده‌ها و اصلاح راهبردهای سازمان دانشجویان می‌پردازند.
به گفته عباسی، کمیته های تشکیلات، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علم و فناوری از جمله کمیته‌های مشورتی خواهند بود که هرکدام متناظر به بخش‌هایی از سازمان، به ارائه پیشنهادها و بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌ها می‌پردازند.
در ادامه این نشست، ناعمه علی‌نژاد، دبیر شبکه دانشجویی مهستان سازمان دانشجویان نیز به توضیح دلایل عضوگیری در سازمان دانشجویان پرداخت و گفت: سعی شده تا رویکرد جدیدی از نقش آفرینی سازمان دانشجویان در بین گروه‌های دانشجویی تبیین شود.
وی افزود: با درنظرگرفتن ضرورت اصلاح و تکمیل الگوی تشکیلاتی سازمان دانشجویان، در اولین گام تلاش می‌کنیم به تقویت و انسجام بخشی کانون‌های دانشجویی مختلف بپردازیم تا زمینه برای تشکیل باشگاه‌ها فراهم شود.
وی افزود: ما تلاش داریم تا رویکرد جدیدی در عضویت دانشجویان در سازمان دانشجویان ارائه دهیم که در این نوع نگاه، هویت مشترکی برای اعضا ایجاد شود و سازمان دانشجویان هم به لحاظ هویت گفتمانی و هم به لحاظ تشکیلاتی نیز نقش‌آفرینی متفاوت تر و اثرگذارتری داشته باشد.
علی‌نژاد با اشاره به فعالیت سامانه عضوگیری سازمان با عنوان "وب‌سایت شهر دانشجو" به عنوان مرجع اصلی عضویت دانشجویان از دانشجویان دعوت کرد با عضویت در این سازمان، از مزایای آن بهره‌مند شوند.
 


نظر شما :