رئیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد؛

سازمان دانشجویان از مجموعه‌های بسیار ضروری برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی جهاد دانشگاهی است

۰۷ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۲ کد : ۲۵۰۴ شُعَب سازمان دانشجویان اسلایدر
رئیس جهاد دانشگاهی در چهل و پنجمین جلسه شورای مرکزی سازمان دانشجویان، این سازمان را از مجموعه‌های بسیار ضروری برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی جهاد دانشگاهی در داخل دانشگاهها دانست و گفت: مقرر شد به جهت تقویت بیشتر این سازمان، فعالیت‌های مرکز گردشگری و مرکز امام و انقلاب و ولایت فقیه جهاد دانشگاهی که مرتبط با حوزه دانشجویی است در این سازمان ادغام شود تا سازمان دانشجویان به یک سازمان قوی در جهاد دانشگاهی و دانشگاه‌ها تبدیل شود.
سازمان دانشجویان از مجموعه‌های بسیار ضروری برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی جهاد دانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، حمیدرضا طیبی ادامه داد: برای اثرگذاری بیشتر برنامه‌های فرهنگی، سازمان دانشجویان باید موضوعات مهم مد نظر را انتخاب و با کمک واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی شبکه سازی اولیه را انجام دهد و سپس واحدهای ما در استان‌ها نشر دهنده این فعالیت در دانشگاه‌های استان‌های خود شوند.
طیبی ضمن قدردانی از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان ایران تصریح کرد: دانشجویان به عنوان مدیران آینده کشور باید در درجه اول یاد بگیرند به صورت علمی، منطقی و اخلاقی با هم صحبت کنند و بعد در مورد مسائل مهم کشور در حوزه های مختلف اظهار نظر کنند؛ از این رو سازمان دانشجویان با برگزاری مناظرات دانشجویی توانسته است این فرصت را در اختیار دانشجو قرار دهد تا با تحقیق و مطالعه در یک مسابقه علمی، از همین دوره ذهن خود را با مسائل آشنا کند.
وی با تاکید بر حمایت مجموعه جهاد دانشگاهی از مسابقات مناظره گفت: آنچه که تاکنون شاهد بودیم مطرح شدن بحث ها و استدلال های قوی از سوی دانشجویان بوده است و این فرصت خوبی است تا با انتخاب موضوعات مناسب بتوانیم در راستای فرهنگ سازی نیز قدم برداریم و با ارائه نظرات موثر در جهت رفع مشکلات کشور و به دور از جبهه‌گیری‌های سیاسی به حاکمیت در تصمیم سازی درست کمک کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حوزه محیط زیست نیز می توان با بهره گیری از ظرفیت دانشجویی فرهنگ سازی در حوزه های مختلف را سامان دهی کرد.
وی با بیان اینکه دانشجویان دارای روحیه و تفکر آرمان گرایی هستند تاکید کرد: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا با کمک دانشجویان سراسر کشور و ایجاد یک شبکه قوی دانشجویی، برای فرهنگ سازی در حوزه حفاظت و حمایت از محیط زیست کشور گام های موثری برداشته شود.
چهل و پنجمین جلسه شورای مرکزی با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، مهدی عباسی، رئیس سازمان دانشجویان و سایر اعضای شورای مرکزی سازمان در حوزه ریاست جهاد دانشگاهی برگزار شد.
بررسی اساسنامه جدید سازمان و اعطا موافقت قطعی برای تشکیل شعبه سازمان در واحد گیلان و قزوین و از جمله مصوبات این جلسه بود.
 


نظر شما :