مرکز فعالیت های محیط زیستی دانشجویان ایران برگزار می‌کند:

نشست اثرات تغییر اقلیم بر منابع آبی ایران

با توجه به برگزاری پنجمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو پیمان آب و هوایی سازمان ملل، نشست اثرات تغییر اقلیم بر منابع آبی ایران به همت مرکز فعالیت های محیط زیستی دانشجویان ایران برگزار می‌شود.
نشست اثرات تغییر اقلیم بر منابع آبی ایران

مسئله کاهش منابع آبی تحت تاثیر تغییر اقلیم در آینده ای نه چندان دور وارد ابعاد تازه ای خواهد شد و مناطق بسیاری از جهان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. تغییر اقلیم یک پدیده پیچیده اتمسفری – اقیانوسی در مقیاس جهانی و درازمدت است. این پدیده متاثر از عواملی چون فعالیت های خورشیدی، آتشفشانها، اتمسفر، اقیانوسها و درصد گازهای گلخانه ای در اتمسفر می باشد که دارای اثرات متقابل هستند.
این تغییرات منجر به دگرگونی در وضع آب و هوا، تغییر توزیع مکانی و زمانی بارش و نوع آن (جامد یا مایع)، جریانات سطحی، تبخیر، تغذیه سفره آبهای زیر زمینی و کیفیت آب شده و بطور کلی روند جدیدی را در اقلیم جهانی موجب می شود و در آینده ای نه چندان دور بیشتر کشورها با تنش آبی مواجه خواهند شد از این رو بررسی اثر تغییر اقلیم بر منابع آب حائز اهمیت می باشد.
کشور ایران نیز علاوه بر دارا بودن اقلیم خشک و منابع آبی محدود، با بحران آب مواجه است. ایران نیز از اثرات تغییرات اقلیمی در امان نبوده و تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت که خود منجر به کاهش هرچه بیشتر منابع آبی و تشدید بحران آب خواهد شد. از این رو با توجه به برگزاری پنجمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو پیمان آب و هوایی سازمان ملل، نشست ((اثرات تغییر اقلیم بر منابع آبی ایران)) با حضور دکتر محسن ناصری، عضو هیات علمی دانشکدگان فنی، دانشکده ی عمران دانشگاه تهران، دکتر علیرضا مساح، عضو هیات علمی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران، دکتر طاهره انصافی مقدم، عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور و حسن اجتماعی، کارشناس رسانه و محیط زیست به عنوان دبیر نشست برگزار خواهد شد.
این نشست روز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه ساعت ۱۶ به صورت آنلاین خواهد بود. شرکت در این وبینار رایگان بوده و علاقه مندان جهت حضور میتوانند از طریق لینک ثبت نام اقدام نمایند.

کلید واژه ها: تغییر اقلیم cop 26 بحران آب


نظر شما :