جلسه مجازی «راز شاد زیستن» در گیلان برگزار شد

۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰ کد : ۲۷۱۴ شُعَب سازمان دانشجویان
جلسه مشاوره «راز شاد زیستن» به میزبانی کتابخانه عمومی امام‌حسن مجتبی(ع) رشت و با همکاری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان گیلان در روز ۲۶ آبان‌ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و به نقل از ایکنا، جلسه مشاوره «راز شاد زیستن» که به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، با حضور فاطمه فدایی، کارشناس ارشد روان‌شناسی، به‌صورت مجازی از صفحه اسکای‌روم اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت برگزار شد.
در این جلسه، فدایی بیان کرد: قبل از هرچیزی لازم است بدانیم شادی یکی از هیجاناتی است که ما تجربه می‌کنیم و هیجان‌ها حالتی پیچیده از عواطف هستند که نتیجه آن، تغییرات جسمی و روانی است و بر افکار و رفتار ما تأثیر می‌گذارند.
این کارشناس ارشد روان‌شناسی با اشاره به اصطلاح «تله شادمانی» گفت: جمله پایانی تمام قصه‌ها و کتاب‌ها این است که «به خوبی و خوشی کنارهم زندگی‌کردند»؛ ما همیشه دوست‌دار پایان‌های خوش هستیم، چون جامعه این مورد را به ما القا کرده است. اما تجربه واقعی زندگی با این انتظار هم‌خوانی ندارد. در روانشناسی به افرادی که به‌دنبال تجربه دائمی احساس شادی هستند، اصطلاحاً گفته می‌شود که در تله شادمانی گیر افتاده‌اند.
فدایی با اشاره به اینکه معنای شادمانی، زندگی پربار و بامعناست، بیان کرد: زمانی‌که آن‌چه خواهانش هستیم را مشخص می‌کنیم و طبق قانون عمل می‌کنیم، زندگی ما غنی و پر از حسی قدرتمند از نشاط، شادی و سرزندگی خواهد بود که زودگذر نیستند و در کنار احساسات لذت‌بخش، احساست دیگر مثل غم، اندوه، ترس و خشم را نیز به‌همراه دارند که باعث می‌شود طیف کاملی از عواطف انسانی را تجربه کنیم.
وی در انتها اظهار کرد: درک اینکه چه چیزی را می‌توانیم تغییر دهیم، باعث رشدمان خواهد شد و درک اینکه چه چیزی را نمی‌توانیم تغییر دهیم، باعث افزایش صبرمان خواهد شد.
 


( ۱ )

نظر شما :