مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان البرز به پایان رسید

مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان البرز به پایان رسید

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان البرز با شرکت ۱۲ تیم از دانشگاه‌های خوارزمی، آزاد، فرهنگیان، علمی-کاربری و پیام نور در سه مرحله برگزار شد و با برتری تیم دانشگاه خوارزمی به پایان رسید.
در این دوره از مسابقات ۱۲ تیم چهار نفره از دانشگاه‌های فرهنگیان، خوارزمی، آزاد اسلامی، علمی کاربردی و پیام نور استان حضور داشتند که پس از این رقابت سه روزه دو تیم «ققنوس» از دانشگاه فرهنگیان و تیم «عدالتخواهان» خوارزمی به فینال راه یافتند و تیم «عدالتخواهان» خوارزمی با کسب امتیاز بیشتر عنوان قهرمانی این مرحله از مسابقات را از آن خود کرد. اعضای تیم« عدالتخواهان» خوارزمی ، مهدی باقری، حورا تواتری، محمدصادق مهریزی و ستایش کشاورز  و اعضای تیم «ققنوس» نیز زینب سهرابی، ملینا مالداران، سینا قدسی و محمدرضا نوروزی از دانشگاه فرهنگیان بودند.
احمدرضا فیروزی رئیس جهاددانشگاهی البرز، در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با بیان اینکه امروز یکی دیگر از فعالیت‌های فرهنگی در استان به ثمر رسید؛ از داوران حاضر در این دوره از مسابقات تشکر کرد و گفت: این مناظره در حالی برگزار شد که فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها طی این چند سال راکد شده بود.
وی از وجود فقر شدید فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها گفت و تصریح کرد: کرونا در این چند سال باعث تعطیلی بسیاری از برنامه‌ها شده بود و به شدت به چنین برنامه‌هایی نیاز داریم تا این فقر فرهنگی رفع شود.
رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر آزادی اندیشه و اهمیت آن در رشد علمی، اجتماعی، فکری و فلسفی، اظهار کرد: مسابقات ملی مناظره با نگاه به همین موضوع طراحی شده است و امیدواریم این مسابقات زمینه‌ای برای تمرین گفت و گو و بستری برای یادگیری آن را فراهم کند.
معصومه آقایی مشاور استاندار البرز و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز نیز در این مراسم ضمن قدردانی از جهاد دانشگاهی برای برگزاری مسابقات مناظره، خاطر نشان کرد: برگزاری این مسابقات با وجود مسائل و مشکلات کنونی جای تشکر و تقدیر دارد.

لازم به ذکر است سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی مسابقات ملی مناظرات دانشجویی را طی ده سال پیاپی در راستای توسعه فرهنگ گفت‌وگو و گفتمان‌سازی نقد و نظریه‌پردازی کرسی‌های آزاداندیشی در شعب سازمان دانشجویان در سراسر کشور برگزار می‌کند. معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان البرز نیز مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران را در روزهای ۱۸ و ۱۹ و ۲۶ بهمن ماه در دانشگاه خوارزمی برگزار کرد.

 

 

 

کلید واژه ها: مناظره دانشجویی مناظره جهاددانشگاهی سازمان دانشجویان ایران استان البرز


نظر شما :