دانستنی‌های دانشجویی - آرشیو

۷ پیشنهاد کلیدی برای تیپ‌ دانشجویی

۷ پیشنهاد کلیدی برای تیپ‌ دانشجویی

تیپ و ظاهر نه تنها در دانشگاه بلکه همیشه یکی از موارد پر اهمیت برای همه ماست. در خصوص تیپ دانشجویی الگوی خاصی وجود ندارد و بیشتر بـه دانشگاه محل تحصیل شما برمی‌گردد اما باید بدانید در تمام دنیا دانشجوها ساده پوش ترین قشر هستند و شاید سادگی یکی از الزام‌های تیپ دانشجویی باشد. دانشگاه محلی است که بسیاری از روابط اجتماعی شما در آینده آنجا شکل میگیرد پس نیاز است که خوش پوش باشید و از طرفی به یک سالن مد یا مهمانی دعوت نشده اید و پوشش شما به نوعی معرف شخصیت شماست.

ادامه مطلب
مهم‌ترین نکاتی که باید برای زندگی در خوابگاه دانشجویی بدانید

مهم‌ترین نکاتی که باید برای زندگی در خوابگاه دانشجویی بدانید

همه ما دانشگاه رفته و نرفته در مورد زندگی در خوابگاه دانشجویی چیزهایی می‌دانیم اما فقط یک فرد خوابگاهی است که می‌داند این نوع زندگی چه معنایی دارد. مطمئناً این سبک زندگی مزایا و معایبی دارد، باید بدانید که زندگی در خوابگاه تفاوت‌های زیادی با زندگی در اتاق خانه پدر و مادر دارد و نباید انتظار یک هتل ۵ ستاره داشته باشید بلکه برعکس باید خودتان را برای شروع تجربه‌های خوب و بد جدید آماده کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد شروع به زندگی در یک خوابگاه را دارید خواندن این مقاله که حاصل تجربه زندگی دانشجویان است را از دست ندهید.

ادامه مطلب
راهنمای خرید وسایل مورد نیاز دانشجو

راهنمای خرید وسایل مورد نیاز دانشجو

نتایج انتخاب رشته تا چند روز دیگر اعلام و شما به عنوان دانشجو شناخته می شوید. ضمن آرزوی موفقیت میخواهیم تعدادی از وسایلی که برای یک دانشجو ضروری و مورد نیاز است بررسی کنیم. اول از همه این مورد را فراموش نکنید این وسایل عمدتاً درطول تحصیل از شروع مدرسه تا پایان دانشگاه یکی هستند و نکته دوم اینکه موقع خرید زیاد به برند بودن توجه نداشته باشید و یادتان باشد شما یک دانشجو هستید با هزار خرج، پس همین که یک خودکار بدون قطع و وصل یا پس دادن جوهر بنویسد کافی است.

ادامه مطلب
آنچه یک ترم اولی باید بداند

آنچه یک ترم اولی باید بداند

همه ما آدم‌ها برای هرکاری یک روز صفر کیلومتر بوده‌ایم، ورود به دانشگاه هم همین است، مطمئناً هیچ‌کس از روز اول نمیداند که باید چه‌کار کند. شاید برای هر کدام ما شور و شعف وصف‌ناپذیر ورود به دانشگاه با استرس ترم اولی خطاب شدن از روی تمسخر همراه شود. ما اینجا هستیم تا تجربیات گذشته را با هم مرور کنیم و اولاً بدانیم ترم اولی بودن از جهت موفقیت ورود به دانشگاه یک افتخار است و بعد یاد بگیریم که در محیط دانشگاه چه کنیم.

ادامه مطلب
دانشگاه روزانه یا شبانه؟ غیرانتفاعی بخوانم یا پیام نور؟

دانشگاه روزانه یا شبانه؟ غیرانتفاعی بخوانم یا پیام نور؟

یکی از موضوعات مهم برای انتخاب رشته با توجه به تنوع موجود در نوع دانشگاه‌ها در ایران، انتخاب دانشگاه است دانشگاه های دولتی، مجازی، پردیس خودگردان، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پیام نور و علمی کاربردی از جمله دانشگاه هایی است که می‌توانید برای تحصیل خود انتخاب کنید که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند.

ادامه مطلب