آرشیو اخبار

معرفی بازی «جنگ کشتی‌ها (BattleShip)»

معرفی بازی «جنگ کشتی‌ها (BattleShip)»

عیدانه بعدی ما، بازی «جنگ کشتی‌ها (معمای بتل شیپ)» می‌باشد. «معمای بتل شیپ (همان کشتی جنگی خودمان)» اول بار توسط «Jaime Poniachik» آرژانتینی در سال ۱۹۸۲ ابداع شد و از همان ابتدا مورد توجه علاقه‌مندان به معما قرار گرفت؛ به طوری که از سال ۱۹۹۲ که «مسابقات جهانی معما» برای اولین بار برگزار شد تا به کنون، همواره جزو جدایی ناپذیر معماهای این مسابقات بوده است.

ادامه مطلب
معرفی بازی «لِی‌لِی»

معرفی بازی «لِی‌لِی»

«لِی‌لِی» یک بازی گروهی است که در حیاط و فضای باز انجام می‌شود. اصول این بازی با پریدن از روی مربع‌های کشیده شده روی زمین است. انجام این بازی در عید نوروز، باعث یادآوری خاطرات نوستالژیک ما شده و شادی زیادی را برای ما به ارمغان می‌آورد. در این بازی هر مربع یک شماره دارد، شرکت‌کننده اول سنگی را روی یک شماره می‌اندازد و اگر توانست این کار را به‌طور دقیق انجام دهد، با لی لی کردن همه مربع‌ها را بجز مربعی که سنگ را در آن انداخته طی می‌کند و سنگ را در بازگشت می‌آورد. طرح لی‌لی را با گچ یا زغال بر زمین می‌کشند.

ادامه مطلب
معرفی بازی «اسم پیشولی»

معرفی بازی «اسم پیشولی»

انجام بازی‌های دورهمی و خانوادگی، به هرچه بیشتر خوش گذشتن جمع‌های دوستانه و خانوادگی کمک می‌کند. عیدانه ما، بازی «اسم پیشولی» است که از همین بازی‌های جذاب و مفرح و خانوادگی است که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «چشمک (مرگ)»

معرفی بازی «چشمک (مرگ)»

عیدانه بعدی ما، بازی «چشمک (مرگ)» می‌باشد. این بازی، یک بازی گروهی در سبک بازی‌های مافیا بوده که تعداد افراد در آن مطرح نمی‌باشد ولی معمولاً به صورت ۴ تا ۱۰ نفره انجام می‌شود.

ادامه مطلب
معرفی بازی «دوز»

معرفی بازی «دوز»

بازی «دوز »یکی از بازی‌های پرطرفدار و قدیمی است که از گذشته تا کنون در بسیاری از جمع‌های دوستانه مورد استقبال قرار گرفته است. به دوز در زبان انگلیسی «tic-tac-toe» و «Noughts and Crosses» نیز گفته می‌شود. «دوز» یک بازی نوستالوژی است و بسیاری از افراد همچنان به روش سنتی آن را روی کاغذ یا زمین بازی می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم در دورهمی‌ها و مهمانی‌های دوستانه این بازی را انجام دهید و از لحظات خود لذت ببرید.

ادامه مطلب
معرفی بازی «مشاعره»

معرفی بازی «مشاعره»

عیدانه بعدی ما، بازی «مشاعره» می‌باشد. در بین تمامی بازی‌هایی که تاکنون معرفی کرده‌ایم، این بازی به نظر خودمان یکی از بهترین و آموزنده‌ترین بازی‌های موجود می‌باشد. چراکه با توجه به اهمیت شعر و ادبیات و همچنین فاصله گرفتن نسل جدید از شعر و فرهنگ فارسی، حتماً به شما پیشنهاد می‌کنیم این بازی را در شب‌ها و روزهای نوروز، حتی از طریق نرم‌افزارهای موبایلی و به صورت آنلاین نیز انجام دهید.

ادامه مطلب
معرفی بازی «صندلی بازی»

معرفی بازی «صندلی بازی»

بازی «صندلی بازی» که بدون شک همه ما در دوران مدرسه بارها و بارها برای گرفتن جایزه آن را تجربه کرده‌ایم، یک بازی رقابتی است که البته می‌تواند به یک بازی رفاقتی نیز تبدیل شود و در مورد این موضوع بیشتر در ادامه صحبت می‌کنیم. حال، به سرعت به بررسی این بازی عیدانه می‌پردازیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «ماروپله»

معرفی بازی «ماروپله»

بازی «ماروپله» را دیگر همه ما می‌شناسیم. بازی‌ای مفرح که هنوز هم طرفداران زیادی دارد و افراد بزرگسال نیز برای گذراندن اوقات فراغت آن را بازی می‌کنند. این بازی، یک بازی کاملاً شانس‌محور می‌باشد که تاریخچه جالبی نیز دارد. در ادامه، بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «اسم بازی»

معرفی بازی «اسم بازی»

بازی بعدی‌ای که دبیرخانه بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برای عید نوروز برای شما عزیزان در نظر دارد، «اسم بازی» می‌باشد.

ادامه مطلب
معرفی «تیله بازی»

معرفی «تیله بازی»

عیدانه بعدی ما، بازی نوستالژیک «تیله بازی» می‌باشد. همان طور که نام این بازی نشان می‌دهد، این بازی با گوی‌هایی به نام تیله انجام می‌شود. تیله‌، مهره‌های درشتی از جنس شیشه، سنگ یا حتی آهن می‌باشند. بازی با تیله یک سرگرمی سالم و ارزان است که باید به صورت گروهی انجام شود. این بازی نیازمند یک فضای نستبا باز می‌باشد.

ادامه مطلب
معرفی «بطری بازی» یا «جرئت یا حقیقت»

معرفی «بطری بازی» یا «جرئت یا حقیقت»

«بطری بازی» یا بازی «جرئت یا حقیقت» یک بازی گروهی بسیار جذاب است که معمولاً به صورت گروهی و در مهمانی‌ها اجرا می‌شود. این بازی، بازی مفرح و هیجان‌آوری است که باعث خوش گذراندن بیشتر در مهمانی‌ها می‌شود. اگر این بازی را انجام نداده‌‌اید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در نوروز حتماً آن را انجام دهید که خیلی خوش می‌گذرد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «تکرار نقاشی پشتکی»

معرفی بازی «تکرار نقاشی پشتکی»

عیدانه بعدی ما، بازی «تکرار نقاشی پشتکی» می‌باشد. این بازی بازی «تکرار نقاشی پشتکی» یک بازی خلاقانه و فکری است که باعث افزایش توانایی دید بصری و ذهنی و تفکر سه‌بعدی افراد می‌شود.یک بازی مفرح و پرنشاط بوده که به خلاقیت و تصور بصری افراد کمک بسزایی می‌کند.

ادامه مطلب
فراخوان چهارمین رویداد ایده‌آزاد اسباب‌بازی

فراخوان چهارمین رویداد ایده‌آزاد اسباب‌بازی

فراخوان چهارمین رویداد ایده‌آزاد اسباب‌بازی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌منظور گردهم‌آیی طراحان، تولیدکنندگان، دست‌اندکاران، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان این حوزه‌ی اقتصادی- فرهنگی در بهار و تابستان سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «زو (کبدی)»

معرفی بازی «زو (کبدی)»

در دنیای امروز، بازی‌های مدرن جایگزین بازی‌های بومی و محلی شده‌اند، بازی‌هایی که هر چه بیشتر کودک را به تبلی و تن‌پروری سوق می‌دهند و سلامت او را به خطر می‌اندازند. حالا که در این دوران کرونایی که در قرنطینه‌ایم، زمانی پیش آمده تا در خانه بمانیم و وقت بیشتری را به خانواده اختصاص دهیم، می‌توانیم با احیای بازی‌های قدیمی، نشاط را به خانه برگردانیم و نوروز خوبی را سپری کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «منچ»

معرفی بازی «منچ»

چند مورد از سرگرمی‌هایی که در دوران کودکی انجام داده‌اید را به خاطر دارید؟ بدون تردید بعضی از این سرگرمی‌ها هیچوقت از یادمان نم‌یروند. «منچ» بازی یکی از این بازی‌های رومیزی خاطره‌انگیز می‌باشد. بازی «منچ»، عیدانه بعدی ماست. اگرچه که اکثر افراد با این بازی آشنا هستند، اما بد نیست نگاهی دوباره به این بازی بی‌اندازیم. ‌‌

ادامه مطلب
معرفی «نقطه‌بازی»

معرفی «نقطه‌بازی»

«نقطه‌بازی» از آن دست بازی‌هایی است که همه ما در دوران کودکی آن را تجربه کرده‌ایم و حتماً یادمان هست که چه رقابتی برای تصاحب بیشترین تعداد مربع در صفحه بازی بین ما و دوستانمان وجود داشت. این بازی تنها با یک صفحه کاغذ و چند قلم قابل اجراست و نیازی به ابزار خاصی ندارد. عید نوروز، فرصت مناسبی برای انجام این بازی نوستالژیک و یادآوری دوران خوش کودکی است.

ادامه مطلب
گذری بر درختان کهنسال ایران
با همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد:

گذری بر درختان کهنسال ایران

وبینار "گذری بر درختان کهنسال ایران" توسط کانون کوهنوردان دانشگاه پیام نور کردستان با همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی ۲۲ اسفند برگزار شد.

ادامه مطلب
گفتگو بر مبنای اخلاق و انصاف موجب پیشرفت کشور می شود / اهمیت شکل‌گیری فرهنگ گفت‌وگو بین دانشجویان
در آیین اختتامیه نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران تأکید شد؛

گفتگو بر مبنای اخلاق و انصاف موجب پیشرفت کشور می شود / اهمیت شکل‌گیری فرهنگ گفت‌وگو بین دانشجویان

رئیس جهاددانشگاهی گفت: برگزاری چندین دوره مسابقات مناظره نشان داده است که اگر مبنای گفت‌وگو‌ها و بحث‌های ما، اخلاق، انصاف و نظرات کارشناسی و علمی باشد، اتفاقات خوبی خواهد افتاد و پیشرفت را در پی دارد.

ادامه مطلب

مشارکت در انتخابات به معنی تایید در نظام سیاسی است

رده‌بندی نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی با حضور دو تیم اندیشه‌نو از زنجان و تیم فرهنگ از استان هرمزگان روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه، با گزاره «مشارکت در انتخابات به معنی تایید در نظام سیاسی است» برگزار شد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «کلاغ‌پر»

معرفی بازی «کلاغ‌پر»

بازی نوستالژیک «کلاغ‌پر»، پیشنهاد بعدی ما برای نوروز می‌باشد. بازی «کلاغ‌پر» که همه ما آن را می‌شناسیم و در دوران کودکی بارها این بازی را بازی کرده و خاطرات خوشی از آن داریم، یک سرگرمی ویژه برای نوروز و به خصوص برای کودکان می‌باشد؛ چراکه شاید این بازی ساعاتی کودکان را از دنیای مجازی و تلفن‌های همراه نجات داده و آن‌ها را سرگرم کرد. البته بزرگسالان هم بدون شک می‌توانند این بازی را انجام دهند چراکه این بازی سن و سال نمی‌شناسد و در کنار فراهم کردن لحظاتی شاد برای افراد، باعث مرور خاطرات کودکی آن‌ها نیز می‌شود. همانطور که می‌دانید این بازی نیاز به وسیله‌ای ندارد. حال، به سراغ بازی می‌رویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «دار (Hangman)»

معرفی بازی «دار (Hangman)»

عیدانه بعدی ما، بازی فکری و حدسی «دار (Hangman)» می‌باشد. این بازی، یکی از بهترین بازی‌های رومیزی ملمه‌ای می‌باشد که هم باعث سرگرمی و نشاط می‌شود و هم فکر شما را به کار می‌اندازد. این بازی تنها به قلم و کاغذ برای اجرا احتیاج دارد و در عین سادگی، بسیار آموزنده می‌باشد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «پانتومیم»

معرفی بازی «پانتومیم»

اگر به‌دنبال سرگرمی جذابی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی به‌خصوص در این روزها و شب‌های سال نو هستید، ما حتماً به شما بازی «پانتومیم» را پیشنهاد می‌کنیم. بازی «پانتومیم» گزینه‌ای است که همه حاضران، حتی آن‌هایی که در بازی شرکت نمی‌کنند، از آن لذت خواهند برد. در ادامه، بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «گرگم‌به‌هوا» یا «بالابلندی»

معرفی بازی «گرگم‌به‌هوا» یا «بالابلندی»

در روزهای عید که همه خانواده و اقوام دورهم جمع هستیم (البته در شرایطی که کرونا نباشد)، یکی از بازی‌هایی که می‌تواند بچه‌ها را سرگرم کرده و در کنار شادی باعث فعالیت‌های فیزیکی و تقویت قوای جسمانی افراد می‌شود، «گرگم‌به‌هوا» است. بازی «گرگم‌به‌هوا» بازی‌ای است که بیشتر مخصوص کودکان است ولی بزرگ‌ترها نیز می‌توانند این بازی را انجام دهند و لذت ببرند. این بازی نیازی به هیچ ابزاری ندارد و فقط یک فضای آزاد می‌خواهد. در روزهای عید، حتماً این بازی را انجام دهید.

ادامه مطلب
معرفی بازی‌ «مافیا»

معرفی بازی‌ «مافیا»

عیدانه بعدی ما، بازی جذاب و هیجان‌انگیز مافیا می‌باشد. احتمالاً تا امروز، حداقل یکبار هم که شده شما این بازی را دیده‌اید و نام آن را شنیده‌اید. طرفداران این بازی، روز‌به‌روز در حال افزایش است و بر محبوبیت و شهرت آن افزوده می‌شود. در نگاه اول، این بازی به نظر بسیاری از افراد، بازی سختی بوده و این افراد علاقه‌ای به آن نشان نمی‌دهند اما کافی است که فقط یکبار آن را امتحان کنید؛ به قدری شما را درگیر خود می‌کند که دوست دارید بارها و بارها این بازی را انجام دهید. برای بازی مافیاف نیازی به وسایل و ابزار خاصی ندارید و فقط یک خودکار یا مداد و چند تکه کاغذ نیاز است تا نقش‌های بازی را که در ادامه آن‌ها را برسی می‌کنیم روی آن بنویسید. حال، بازی را بیشتر بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «بله و نه معکوس»

معرفی بازی «بله و نه معکوس»

بازی «بله و نه معکوس»، از آن دست بازی‌های ساده‌ای است که می‌تواند در عید نوروز، شما و اطرافیانتان را ساعت‌ها سرگرم کرده و لحظات خوشی را برای شما رقم بزند. این بازی به هیچ ابزاری نیاز ندارد و فقط با گفتن کلام جریان می‌یابد. در ادامه، این بازی را معرفی می‌کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «Insider (دَدان)»

معرفی بازی «Insider (دَدان)»

دورهمی‌های خانوادگی عید نوروز تنها برای دید و بازدید نیست و شما می‌توانید با کمی ذوق و خلاقیت، این روزها را به ماندنی‌ترین روزهای زندگی‌تان تبدیل کنید. برای این کار لازم است چند بازی دورهمی هیجان‌انگیز انتخاب کرده و بقیه را دور خود جمع کنید. اگر کسانی که با شما بازی می‌کنند مانند شما ذوق داشته باشند، هیجان و شادی ناشی از این بازی‌ها چند برابر می‌شود. به همین خاطر در ادامه عیدانه‌های نوروزی دبیرخانه بازی‌های خلاق، بازی «Insider (دَدان)» را معرفی می‌کنیم. بازی «Insider» همانند بازی مافیا، نیازی به خریدن بازی یا داشتن وسیله خاصی ندارد و فقط به یک قلم و چند تکه کاغذ برای نوشتن نقش‌ها نیازمند است. اکنون، بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «سایکو (روان‌پزشک)»

معرفی بازی «سایکو (روان‌پزشک)»

عیدانه بعدی ما، بازی مفرح «سایکو» می‌باشد. این بازی، از جذاب‌ترین بازی‌هایی است که می‌توان در جمع‌های خانوادگی و دوستانه در نوروز انجام داد و در عین جذابیت، بسیار ساده می‌باشد. این بازی هیچ ابزار مخصوصی هم نمی‌خواهد. در ادامه، بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «گل‌واژه»

معرفی بازی «گل‌واژه»

عیدانه بعدی ما، بازی «گل‌واژه» است که یک بازی دورهمی ناب و شاد است. این بازی برای جمع‌های خانوادگی ساخته شده و بدون شک نورور، بهترین زمان استفاده از این بازی است. این بازی نیازی به ابزار خاصی ندارد و تنها با یک قلم و کاغذ قابل بازی کردن است. در ادامه، بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «گل یا پوچ»

معرفی بازی «گل یا پوچ»

امروز، در ادامه معرفی بازی‌های عیدانه، بازی «گل یا پوچ» را معرفی می‌کنیم. بازی «گل یا پوچ»، یک بازی مفرح و سالم است که می‌تواند حس ششم شما را به شدت تحریک کرده و کنجکاوی شما را تا حد زیادی بالا ببرد. این بازی از ساده‌ترین بازی‌های دورهمی و خانوادگی است که نه نیازی با فضای مخصوصی برای بازی دارد و ابزار و وسیله خاصی می‌خواده. یک نخود یا عدس یا ماش و یا حتی یک تکه کاغذ کوچک تنها وسیله مورد نیاز این بازی است. در ادامه، این بازی را بیشتر بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
برگزاری نشست منابع پایدار،جوامع پایدار

برگزاری نشست منابع پایدار،جوامع پایدار

باشگاه دانشجویان حامی محیط‌زیست و منابع طبیعی به همراه دبیرخانه محرومیت‌زدایی و نوآوری اجتماعی مهرباران سازمان دنشجویان با نظر به موضوع فعالیتی و رسالت نهادی خود، در نظر دارند به مناسب هفته منابع طبیعی و اهمیت این منابع در ایجاد و پایداری جوامع محلی، از منظر رویکرد توسعه پایدار به بررسی رابطه منابع طبیعی و جوامع محلی پرداخته و با بررسی تجربه‌های موجود در کشور از سه دیدگاه آکادمیک و دانشگاهی، کنشگران محلی و تسهلیگران اجتماعی بپردازند.

ادامه مطلب

برای مبارزه با فساد اصلاح ساختار مقدم است بر اصلاح کارگزار

مناظره اول مرحله نیمه‌نهایی نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران «برای مبارزه با فساد اصلاح ساختار مقدم است بر اصلاح کارگزار»، بین دو تیم فکرت به عنوان مخالف و فرهنگ به عنوان موافق برگزار شد.

ادامه مطلب
کاشت نهال به یاد شهدای محیط‌بان / کاشت درخت سرمایه گذاری بلند مدت برای آیندگان است

کاشت نهال به یاد شهدای محیط‌بان / کاشت درخت سرمایه گذاری بلند مدت برای آیندگان است

روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه ۵۰ اصله نهال به یاد شهدای محیط‌بان کشور و شهدای روستای نسوز و هفت‌دستگاه شهرستان ری به همت باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در این روستا غرس شد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «گردو شکستم»

معرفی بازی «گردو شکستم»

در ادامه معرفی عیدانه‌های نوروزی دبیرخانه بازی‌های خلاق، یک عیدی دیگر به شما داده و بازی «گرده شکستم» را معرفی می‌کنیم. این بازی در واقع مقدمه‌ای برای شروع بازی‌های دیگر است شبیه بازی‌هایی مثل «گل‌یاپوچ» و «سنگ کاغذ قیچی» که برای تعیین سرگروه یا جای ایستادن هر گروه یا گروهی که باید بازی را شروع کند، استفاده می‌شود یا برای مثال در بازی «وسطی» برای تعیین گروه وسط، بچه‌ها اول این بازی را می‌کنند.

ادامه مطلب
معرفی بازی «بیست‌سوالی»

معرفی بازی «بیست‌سوالی»

حال که کرونا خانه‌نشین‌مان کرده، روی آوردن به بازی‌های دسته جمعی راهکاری است تا از فرصت بودن در کنار اعضای خانواده نهایت استفاده را ببریم. «بیست‌سوالی»، یکی از بازی‌های قدیمی است که در این روزهای قرنطینه خانگی که مصادف با عید نوروز نیز هست، می‌تواند به به خانه و خانوداه‌مان رنگ و صفا بدهد. در ادامه معرفی بازی‌های عیدانه برای سال نو، این بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ادامه مطلب
رونمایی از کتیبه «گلستان بهشتیان سلامت»

رونمایی از کتیبه «گلستان بهشتیان سلامت»

«گلستان بهشتیان سلامت» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و کانون های فرهنگی این دانشگاه، به مناسب روز درخت کاری، در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رونمایی شد.

ادامه مطلب
پویش دانشجویی «یک کار خوب، یک رد پای خوب» برگزار شد

پویش دانشجویی «یک کار خوب، یک رد پای خوب» برگزار شد

پویش «یک کار خوب، یک رد پای خوب» به مناسبت گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری و روز درختکاری به همت کانون مهربانان، کانون دیار پاک و سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه جاری برگزار شد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «کانکت (اتصال)»

معرفی بازی «کانکت (اتصال)»

به مناسبت فرا رسیدن سال نو، از امروز عیدانه‌هایی را تقدیم شما همراهان همیشگی دبیرخانه بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی می‌کنیم. در این عیدانه‌ها، هر روز ۳ بازی ساده و خانوادگی که تقریباً همه آن‌ها را بلدیم و با ساده‌ترین ابزار موجود قابل بازی کردن هستند، معرفی می‌کنیم. در ادامه به معرفی اولین بازی از این سری عیدانه‌های نوروزی، یعنی بازی «کانکت (اتصال)» می‌پردازیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «طناب‌کشی»

معرفی بازی «طناب‌کشی»

در ادامه معرفی بازی‌های عیدانه دبیرخانه بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، به معرفی سومین بازی این سری که بازی «طناب‌کشی» می‌باشد، می‌پردازیم.

ادامه مطلب
وبینار تخصصی مشاغل سبز با محوریت مدیریت پسماند
با همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد:

وبینار تخصصی مشاغل سبز با محوریت مدیریت پسماند

وبینار تخصصی مشاغل سبز با محوریت مدیریت پسماند به همت سازمان دانشجویان استان کردستان و با همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی روز یکشنبه ۱۰ اسفند برگزار شد. در این نشست نبی احسنی (مسئول ارتباط با جامعه و شرکت¬های پارک علم و فناوری استان کردستان) و صیاد شیخی (مشاور باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی جهاددانشگاهی) به سخنرانی پرداختند.

ادامه مطلب

کمک ایران به جبهه مقاومت به نفع ایران است

سومین مناظره مرحله یک چهارم نهایی نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی ظهر امروز با حضور دو تیم اندیشه نو با عنوان موافق و تیم جامعه شناسان با عنوان مخالف در مورد گزاره «کمک ایران به جبهه مقاومت به نفع ایران است» برگزار شد.

ادامه مطلب
نشست علمی – ترویجی به مناسبت روز جهانی حیات وحش
با همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد:

نشست علمی – ترویجی به مناسبت روز جهانی حیات وحش

نشست علمی – ترویجی به مناسبت روز جهانی حیات وحش به همت باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی و با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست به صورت مجازی برگزار گردید. در این نشست به مسائلی از جمله لزوم حفاظت از خزندگان و دوزیستان در معرض انقراض، آثار تغییرات اقلیمی بر حیات وحش، وضعیت تالاب میانکاله و مدیریت در مناطق چهارگانه حفاظت از محیط زیست بر مبنای معیارهایIUCN پرداخته شد.

ادامه مطلب

پولی شدن فرایند آموزش عالی در بخش دولتی، خلاف عدالت اجتماعی است

مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که از سوی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به صورت مجازی در حال برگزاری است، با اجرای مناظره میان دو گروه راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی، طی امروز شنبه ۱۶ اسفندماه به صورت برخط ادامه یافت. بر این اساس مناظره امروز بر سر گزاره «پولی شدن فرایند آموزش عالی در بخش دولتی، خلاف عدالت اجتماعی است» با مشارکت دو گروه مصحف از استان یزد (به عنوان تیم موافق) و گروه فکرت از دانشگاه امیرکبیر (به عنوان تیم مخالف) انجام پذیرفت.

ادامه مطلب
معرفی بازی «سنگ کاغذ قیچی»

معرفی بازی «سنگ کاغذ قیچی»

در ادامه معرفی بازی‌های خانوادگی مناسب عید نوروز، به معرفی دومین عیدانه از سری عیدانه‌های نوروزی معرفی بازی می‌پردازیم. بازی «سنگ کاغذ قیچی»، بازی مفرحی است که در ادامه به معرفی دقیق‌تر این بازی مشهور می‌پردازیم.

ادامه مطلب