معرفی بازی - آرشیو

معرفی بازی «Risk» و بررسی استراتژی‌های برنده شدن در بازی

معرفی بازی «Risk» و بررسی استراتژی‌های برنده شدن در بازی

بازی «Risk»، یک بازی رومیزی استراتژیک است که در آن دیپلماسی، تنش و تصرف‌کردن بخش‌های مختلف دنیای بازی، از مهم‌ترین المان‌ها محسوب می‌شوند. بازی برای ۲ تا ۶ نفر طراحی شده است. نسخه استاندارد بازی، از یک نقشه دنیا تشکیل شده است که به ۴۲ بخش مختلف که در ۶ قاره قرار گرفته‌اند، تقسیم شده است. بازیکنان در این بازی، کنترل ارتش‌هایی را بر عهده می‌گیرند و باید سعی کنند نقاط بیشتری از نقشه بازی را تصرف کنند یا آن‌ها را از تصرف بازیکنان دیگر، در بیاورند. بازیکنان در این بازی، می‌توانند با دیگر بازیکنان متحد شوند اما در نهایت، بازیکنی به عنوان برنده ریسک حساب می‌شود که مناطق بیشتری را در تصرف خود داشته باشد. هدف نهایی بازی نیز از بین بردن ارتش‌های بازیکنان دیگر و به تصرف درآوردن تمام مناطق نقشه دنیا است.

ادامه مطلب
معرفی بازی «رکب»

معرفی بازی «رکب»

با شروع سال جدید و آغاز بهار، دبیرخانه بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نیز سعی خواهد کرد تا زین پس با ارائه مطالب بهتر و جذاب‌تر برای شما عزیزان، بتواند شما را با دنیای هیجان‌انگیز و مفرح بازی‌‎های رومیزی بیشتر آشنا کند. در اولین مطلبی که در سال جدید معرفی خواهیم کرد، بازی جذاب و نشاط‌آور «رکب» که تولید شده گروه رومیز می‌باشد را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «پرچم (توپ)»

معرفی بازی «پرچم (توپ)»

بازی‌های دورهمی و خانوادگی، همانطور که بارها و بارها تاکنون بیان کرده‌ایم، بازی‌هایی هستند که برای جمع‌های خانوادکی و دوستانه به خصوص در تعطیلات مناسب هستند. بازی‌ای که امروز معرفی می‌کنیم، بازی «پرچم (توپ)» می‌باشد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «دست‌های ضربدری»

معرفی بازی «دست‌های ضربدری»

عیدانه بعدی دبیرخانه بازی‌های خلاق به شما همراهان همیشگی خود، بازی جذاب «دست‌های ضربدری» می‌باشد. این بازی گروهی، باعث تقویت تمرکز ذهن شما می‌شود اما در عین حال، دقت شما را هم مورد آزمایش قرار می‌دهد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «سرنخ»

معرفی بازی «سرنخ»

بازی نشاط‌آور و جذاب «سرنخ» که یک بازی کلمه‌ای مناسب برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه می‌باشد، عیدانه بعدی ماست. برای آشنایی بیشتر با این بازی، همراه ما باشید.

ادامه مطلب
معرفی بازی «شاه، دزد، وزیر»

معرفی بازی «شاه، دزد، وزیر»

عیدانه بعدی ما، بازی «شاه، دزد، وزیر» می‌باشد. «شاه و وزیر»، که با نام‌های «شاه، دزد، وزیر» و «شاه وزیر بازی» نیز شناخته می‌شود، یک بازی قدیمی هیجان‌انگیز می‌باشد که کودکان و بزرگسالان می‌توانند انجام دهند و از کنار هم بودن لذت ببرند.

ادامه مطلب
معرفی بازی «شکلک (کنترل خنده)»

معرفی بازی «شکلک (کنترل خنده)»

بازی بعدی‌ای که قصد معرفی آن را داریم، بازی «شکلک (کنترل خنده)» می‌باشد. بسیاری از ما درباره این بازی اطلاعات زیادی داریم و یا اینکه حداقل نام آن را شنیده‌ایم. اما برای آشنایی بیشتر، دقیق‌تر این بازی مفرح و نشاط‌آور را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «هفت‌سنگ»

معرفی بازی «هفت‌سنگ»

«هفت‌سنگ»، تمرین همکاری است، تمرین مسوولیت‌پذیری، تمرین اینکه بچه‌ها بدانند بدون همکاری با هم همیشه بازنده هستند و خطای یک نفر همه زحمت‌های یک گروه را بر باد می‌دهد. «هفت‌سنگ»، تمرین ساختن بعد از فرو ریختن است. تمرین تمرکز داشتن در هیجانات و فشارهای زندگی است.تمرین سرعت‌عمل، دویدن و مبارزه برای پیروزی. «هفت‌سنگ» تمرین زندگی اجتماعی است. در ادامه بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «یه‌قل‌دوقل»

معرفی بازی «یه‌قل‌دوقل»

بازی «یک‌گل دوگل (یه‌قل دوقل)، تیلوبازی (بمی‌ها)، بش داش، پنج پنج، پنج سنگ، پاسنگ کا، رگ‌رگ بازی یا سنگچران یا (به ترکی) توّپال غمچان یا قمچان به کردی»، گونه‌ای بازی ایرانی است که بوسیله تعدادی سنگ انجام می‌شود. این بازی به گونه‌ای طراحی شده که محدودیت سن و جنس ندارد.

ادامه مطلب
معرفی بازی «فکر بکر رنگ‌ها، کلمات و ارقام»

معرفی بازی «فکر بکر رنگ‌ها، کلمات و ارقام»

عید نوروز هم در روزهای پایانی خود قرار دارد و احتمالاً بسیاری از ما در جمع‌های خانوادگی حضور داریم و چه چیزی بهتر از بازی‌های خانوادگی در این دورهمی‌ها. دبیرخانه بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نیز سعی کرد تا به مناسبت عید نوروز، بازی‌هایی را متناسب با این دوران برای شما معرفی کند بلکه بتواند جمع‌های صمیمی‌تری را برای شما فراهم سازد. امیدواریم که توانسته باشیم شما را راضی کنیم. امروز، عیدانه‌های ما به پایان می‌رسد و آخرین بازی از سری بازی‌های عیدانه را برای شما معرفی می‌کنیم. این بازی، «فکر بکر» نام دارد.

ادامه مطلب