معرفی بازی - آرشیو

معرفی بازی «جنگ کشتی‌ها (BattleShip)»

معرفی بازی «جنگ کشتی‌ها (BattleShip)»

عیدانه بعدی ما، بازی «جنگ کشتی‌ها (معمای بتل شیپ)» می‌باشد. «معمای بتل شیپ (همان کشتی جنگی خودمان)» اول بار توسط «Jaime Poniachik» آرژانتینی در سال ۱۹۸۲ ابداع شد و از همان ابتدا مورد توجه علاقه‌مندان به معما قرار گرفت؛ به طوری که از سال ۱۹۹۲ که «مسابقات جهانی معما» برای اولین بار برگزار شد تا به کنون، همواره جزو جدایی ناپذیر معماهای این مسابقات بوده است.

ادامه مطلب
معرفی بازی «لِی‌لِی»

معرفی بازی «لِی‌لِی»

«لِی‌لِی» یک بازی گروهی است که در حیاط و فضای باز انجام می‌شود. اصول این بازی با پریدن از روی مربع‌های کشیده شده روی زمین است. انجام این بازی در عید نوروز، باعث یادآوری خاطرات نوستالژیک ما شده و شادی زیادی را برای ما به ارمغان می‌آورد. در این بازی هر مربع یک شماره دارد، شرکت‌کننده اول سنگی را روی یک شماره می‌اندازد و اگر توانست این کار را به‌طور دقیق انجام دهد، با لی لی کردن همه مربع‌ها را بجز مربعی که سنگ را در آن انداخته طی می‌کند و سنگ را در بازگشت می‌آورد. طرح لی‌لی را با گچ یا زغال بر زمین می‌کشند.

ادامه مطلب
معرفی بازی «اسم پیشولی»

معرفی بازی «اسم پیشولی»

انجام بازی‌های دورهمی و خانوادگی، به هرچه بیشتر خوش گذشتن جمع‌های دوستانه و خانوادگی کمک می‌کند. عیدانه ما، بازی «اسم پیشولی» است که از همین بازی‌های جذاب و مفرح و خانوادگی است که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «چشمک (مرگ)»

معرفی بازی «چشمک (مرگ)»

عیدانه بعدی ما، بازی «چشمک (مرگ)» می‌باشد. این بازی، یک بازی گروهی در سبک بازی‌های مافیا بوده که تعداد افراد در آن مطرح نمی‌باشد ولی معمولاً به صورت ۴ تا ۱۰ نفره انجام می‌شود.

ادامه مطلب
معرفی بازی «دوز»

معرفی بازی «دوز»

بازی «دوز »یکی از بازی‌های پرطرفدار و قدیمی است که از گذشته تا کنون در بسیاری از جمع‌های دوستانه مورد استقبال قرار گرفته است. به دوز در زبان انگلیسی «tic-tac-toe» و «Noughts and Crosses» نیز گفته می‌شود. «دوز» یک بازی نوستالوژی است و بسیاری از افراد همچنان به روش سنتی آن را روی کاغذ یا زمین بازی می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم در دورهمی‌ها و مهمانی‌های دوستانه این بازی را انجام دهید و از لحظات خود لذت ببرید.

ادامه مطلب
معرفی بازی «مشاعره»

معرفی بازی «مشاعره»

عیدانه بعدی ما، بازی «مشاعره» می‌باشد. در بین تمامی بازی‌هایی که تاکنون معرفی کرده‌ایم، این بازی به نظر خودمان یکی از بهترین و آموزنده‌ترین بازی‌های موجود می‌باشد. چراکه با توجه به اهمیت شعر و ادبیات و همچنین فاصله گرفتن نسل جدید از شعر و فرهنگ فارسی، حتماً به شما پیشنهاد می‌کنیم این بازی را در شب‌ها و روزهای نوروز، حتی از طریق نرم‌افزارهای موبایلی و به صورت آنلاین نیز انجام دهید.

ادامه مطلب
معرفی بازی «صندلی بازی»

معرفی بازی «صندلی بازی»

بازی «صندلی بازی» که بدون شک همه ما در دوران مدرسه بارها و بارها برای گرفتن جایزه آن را تجربه کرده‌ایم، یک بازی رقابتی است که البته می‌تواند به یک بازی رفاقتی نیز تبدیل شود و در مورد این موضوع بیشتر در ادامه صحبت می‌کنیم. حال، به سرعت به بررسی این بازی عیدانه می‌پردازیم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «ماروپله»

معرفی بازی «ماروپله»

بازی «ماروپله» را دیگر همه ما می‌شناسیم. بازی‌ای مفرح که هنوز هم طرفداران زیادی دارد و افراد بزرگسال نیز برای گذراندن اوقات فراغت آن را بازی می‌کنند. این بازی، یک بازی کاملاً شانس‌محور می‌باشد که تاریخچه جالبی نیز دارد. در ادامه، بیشتر با این بازی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب
معرفی بازی «اسم بازی»

معرفی بازی «اسم بازی»

بازی بعدی‌ای که دبیرخانه بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برای عید نوروز برای شما عزیزان در نظر دارد، «اسم بازی» می‌باشد.

ادامه مطلب
معرفی «تیله بازی»

معرفی «تیله بازی»

عیدانه بعدی ما، بازی نوستالژیک «تیله بازی» می‌باشد. همان طور که نام این بازی نشان می‌دهد، این بازی با گوی‌هایی به نام تیله انجام می‌شود. تیله‌، مهره‌های درشتی از جنس شیشه، سنگ یا حتی آهن می‌باشند. بازی با تیله یک سرگرمی سالم و ارزان است که باید به صورت گروهی انجام شود. این بازی نیازمند یک فضای نستبا باز می‌باشد.

ادامه مطلب